Polévky (můžeme se setkat také s hovorovým výrazem “polívky”) jsou podle všeho vůbec nejstarším druhem vařené potravy. Ve většině případů se jedná o tekuté čí mírně husté jídlo, které se připravuje z vody, masa, zeleniny, obilovin, soli a dalších přísad a ingrediencí.

Polévky se obvykle podávají jako předkrm před hlavním chodem a můžeme se s nimi setkat v kuchařkách snad všech národních kuchyní světa. Obecně můžeme polévky rozdělit na čiré a zahuštěné, dále na horké a studené, sladké a slané atd.

Polévky jsou povětšinou výživné a velmi zdravé. Ne náhodou proto naši předkové říkávali, že polévka je grunt. Mnoho polévek se nechá uvařit za pár korun, nejsou nijak extrémně náročné na přípravu, hotové je máte za chvíli a výtečně chutnají… Proto se polévky těší takové oblibě.

Na našem webu naleznete zejména recepty na nejobvyklejší polévky, na které jsme u našich stolů zvyklí. Pokud vás nainspirují i některé z méně známých receptů, budeme jen rádi. A protože u polévek snad více než u jakýchkoliv jiných jídel platí, že když dva dělají totéž, nemusí to být totéž, budeme rádi, když se s ostatními podělíte o vaše zkušenosti a recepty. Nebuďte proto překvapeni, když zde naleznete více receptů třeba na česnečku. Každý kuchař či hospodyňka ji totiž dělá po svém.

Jak se na webu Polévky.net pohybovat?

Zaslat recept

Pokud chcete ostatním poradit, podělit se o svůj recept, piště nám prostřednictvím e-mailu info(zavináč)polevka.net.

Hledám recept

Recepty na nejoblíbenější polévky naleznete v menu nahoře v pravé části stránek. Pro nalezení receptu na konkrétní polévku můžete použít vyhledávání (pod “Nejoblíbenějšími polévkami”). Pokud kliknete na některou z rubrik (seznam naleznete pod vyhledáváním), otevře se vám seznam receptů. Ve středové části webu při příchodu na domovskou stránku (www.polevka.net) pak naleznete nejnovější recepty.